خانه / تخمه آفتابگردان / فروش مستقیم تخمه بادامی خوی با کیفیت درجه یک

فروش مستقیم تخمه بادامی خوی با کیفیت درجه یک

تخمه بادامی خوی را می توانید در انواع کیفیت های درجه یک و درجه دو و … بصورت مستقیم از بازار فروش خوی خریداری نمایید. ارزان ترین قیمت ها از طریق این سایت قابل عرضه است. با فروشندگان ما در ارتباط باشید.

بازار تخمه خوی بعنوان بزرگترین مرجع عرضه تخمه جات در غرب آسیا شناخته می شود. این شهر توانسته تمامی تخمه های معروف بازار اعم از

  • تخمه آفتابگردان
  • تخمه کدو
  • تخمه ژاپنی

و … را بصورت مستقیم تامین نماید. امروزه تخمه آفتابگردان خوی شهرت جهانی دارد. این تخمه هم در بازار داخل و هم بازار صادراتی، طرفداران ویژه ای را برای خود کسب کرده است.
از طرفی اقلام و گونه های تخمه آفتابگردان نیز بسیار زیاد می باشد. اما شهر خوی توانسته تقریبا تمامی این گونه ها را تولید و تامین نماید. در ادامه با هم نگاهی به نمونه های مختلف تخمه آفتابگردان می اندازیم.

انواع تخمه آفتابگردان خوی

تخمه آفتابگردان هایی که در خوی کشت می شوند در چند مدل هستند و هر کدام ویژگی های ظاهری خاص خود را دارند. این گونه ها به شرح زیر هستند:

تخمه آفتابگردان شمشیری

تخمه آفتابگردان شمشیری

این تخمه همانطور که از نامش پیداست، ظاهری کشیده دارد و شبیه شمشیر است. از این رو نام شمشیری را برای آن گذاشته اند.
تخمه شمشیری بیشتر برای فروش در مغازه ها توصیه می شود. ظاهر زیبای آن، می تواند مشتریان زیادی را برای خرید به سمت فروشندگان بکشاند.
در واقع مشتریان لوکس پسند، این تخمه را برای مصرف انتخاب می کنند.

تخمه آفتابگردان قلمی

همان تخمه شمشیری است؛ اما راست قامت تر و کشیده تر. در واقع وج تمایز تخمه قلمی با تخمه شمشیری، در صاف بودن آن است. تخمه شمشیری یک انحنا شبیه شمشیر دارد؛ در حالی که تخمه قلمی کاملا صاف و کشیده است.

تخمه آفتابگردان بادامی

تخمه بادامی خوی

این تخمه نیز برخلاف شمشیری، تپل تر بوده و شبیه بادام می باشد. تخمه بادامی خوی بالاترین بازدهی را در میان سایر گونه ها دارد.
تخمه بادامی خوی اکثرا مغزپُر بوده و کمتر دیده می شود که دورریز داشته باشد.
البته نباید فراموش کرد که هر تخمه ای براساس نوع کشت و نحوه آبیاری و … ممکن است حتی تلفاتی بالای ۵۰ درصد نیز داشته باشد؛ اما در تخمه بادامی چنین بسیار کم رخ می دهد لذا فراوانی اش نیز بالاتر از سایر گونه هاست.

تخمه آفتابگردان روغنی

تخمه آفتابگردان روغنی

این تخمه ها بسیار ریز و شبیه به تخمه بادامی خوی هستند. نامش نیز بیانگر کاربردش است.
از تخمه روغنی بیشتر برای روغنگیری استفاده می شود.
تخمه های روغنی به دلیل ریز نقش بودن، به سختی به دندان می آیند. از این رو، حوصله مصرف کننده برای شکاندن آن سر می رود و بسیار کم آن را برای خوردن مستقیم استفاده می کنند.
البته این تخمه روغن دهی بالاتر از بقیه ندارد. تنها جثه کوچک آن، کاربردش را تغییر داده است.

خواص و نگهداری تمامی این تخمه ها یکسان می باشد؛ اما دیده می شود که تخمه بادامی خوی کشت و فراوانی بیشتری دارد. دلیل این موضوع را می توان در چند مورد کوتاه بیان کرد:

  1. تقریبا همه دانه های تخمه بادامی خوی، مغز دارند. لذا دورریز آن در بوجاری تخمه بسیار پایین است
  2. به دلیل کم بودن دورریز، قیمت آن هم ذاتا پایین می ماند و برای مشتری مقرون به صرفه می باشد.
  3. خوردن تخمه بادامی خوی نیز به نسبت سایر گونه ها آسانتر می باشد؛ لذا طرفداران بیشتری دارد.

درجه بندی تخمه آفتابگردان

کیفیت تخمه آفتابگردان

تا به اینجای به چند موضوع کلی زیر پی بردیم

  • بازار تخمه خوی، یک بازار جهانی در تامین تخمه جات مختلف بالاخص تخمه آفتابگردان می باشد.
  • در خوی گونه های متعددی از تخمه آفتابگردان کشت و عرضه می شود.
  • محبوب ترین تخمه آفتابگردان نیز تخمه بادامی خوی می باشد.

اما همین تخمه بادامی خوی نیز درجات کیفی مختلفی دارد. در واقع تعیین قیمت تخمه جات نیز براساس همین کیفیتهای گوناگون می باشد؛ اما سوال اینجاست که درجه کیفی تخمه ها را چگونه تعیین می کنند؟
تعیین کیفیت تخمه ها از روش بوجاری آنها انجام می گیرد. در تمیز کردن تخمه ها، هرچقدر وسواس بیشتری به خرج داده شود، قیمت آن نیز افزایش می یابد.
هرگاه حجم بیشتری از زباله های داخل تخمه ها پاک شوند، میزان مغزپُر بودن آنها نیز بالاتر می رود. از این رو قیمت محصول نیز ناخودآگاه بالا خواهد رفت. تخمه بادامی خوی نیز بر طبق این راهکار، در سه درجه کیفی تخمه لوکس، تخمه آجیلی و تخمه متوسط عرضه می گردد.

قیمت تخمه بادامی خوی در بازار

اما مهمترین بخش صحبت نیز مربوط به قیمت تخمه بادامی خوی می باشد. تخمه بادامی خوی شاید مناسبترین قیمت را در میان انواع گونه های تخمه آفتابگردان داشته باشد؛ لکن این قیمت نیز براساس درجه کیفی تخمه متغیر است. همچنین نوسان ارز هم روی تعیین نرخ تاثیر مستقیم می گذارد.
قیمت تخمه بادامی در بازار خوی این روزها بین ۱۴ الی ۲۰ هزار تومان اعلام می شود. بازه در نظر گرفته شده برای آذر ۹۷ می باشد. در همین دو ماه اخیر نیز بارها شاهد نوسان لحظه ای قیمتها بوده ایم.

قیمت تخمه آفتابگردان
شما می توانید قیمت دقیق تخمه بادامی خوی و سایر تخمه جات را از طریق ارتباط با فروشندگان سایت بازار تخمه ایران دریافت نمایید. ما با استقرار در میدان تخمه خوی، توانسته ایم واسطه ها را حذف کرده ایم. پس با خیال راحت به قیمتهای واقعی دست پیدا خواهید کرد.

امتیاز خود را به این مقاله بدهید
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (2 امتیاز)
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مسئول فروش: آقای یوسف پور
شماره موبایل: 09129438463

مطلب پیشنهادی

لیست قیمت تخمه آفتابگردان سنجابک 125 گرمی

لیست قیمت تخمه آفتابگردان سنجابک ۱۲۵ گرمی

تخمه آفتابگردان سنجابک در بسته بندی های ۴۰ گرمی، ۱۲۰ گرمی و ۱۲۵ گرمی با …